konsultaciya-psixiatra

Псіхіатр – лікар, який займається діагностуванням, лікуванням іта профілактикою психологічних розладів. Завдання психіатра захистити інтереси пацієнта, що має психічний розлад, надати допомогу у формуванні позитивного ставлення до нього з боку суспільства.

Психіатрів часто плутають з психологами, але відмінність між фахівцями істотне. Воно полягає у можливості призначення психіатром пацієнтові лікуючих препаратів у рамках медичних практик.

Перелік послуг лікаря психіатра:

  1. Усі види психіатричної допомоги.
  2. Рання діагностика психічних розладів.
  3. Призначення антипсихотичної терапії. Підбір ефективного препарату (нейролептику, транквілізатору, антидепресанту).
  4. Консультація психіатра по режиму й догляду за пацієнтом, який страждає на психічний розлад.
  5. Діагностика: аутизму, недоумства, шизофренії, реактивних психозів, депресії, залежності від психоактивних речовин, невротичних та інших розладів особистості, деменції та синильних (старечих) психозів.
  6. Проведення індивідуальної та групової психотерапії.

На лікарів-психіатрів покладається велика відповідальність, тому що вони повинні захистити суспільство від психічно неврівноважених людей, багато з яких представляють загрозу для громадян. При виникненні медичної необхідності у госпіталізації, психіатр повинен вжити термінових заходів для запобігання злочинів, застосовуючи принцип «найменшого обмеження».

Взаємовідносини лікаря з пацієнтом й його сім’єю, будуються на загальних принципах медичної етики.

Пацієнти мають право:

  • володіти повним обсягом інформації про своє захворювання;
  • отримувати необхідні відомості про застосовувані методи лікування;
  • вибирати для себе оптимальний шлях терапії.

Причини, по яких варто звернутися до психіатра:

  1. Емоційна нестабільність: тривога, пригніченість, постійне невдоволення, байдужість, неможливість отримувати задоволення від життя та улюблених справ.
  2. Фізіологічні вираження: проблеми зі сном, відсутність апетиту, боязнь втрати контролю над своїм тілом.
  3. Апатія, тяга до спиртного, наркотичних та психотропних засобів.
  4. Проблеми з концентрацією уваги, відсутність зосередженості, негативне мислення.

Навіть якщо зміни у поведінці або емоційному стані виражені не сильно, варто записатися на консультацію до психіатра. Нерідко навіть перші вищеописані ознаки стають дзвіночком на шляху до серйозного психологічного захворювання.

Консультація лікаря-психіатра

Перш ніж поставити діагноз, лікар слухає пацієнта, оцінює його поведінку, почуття та характер мислення. Консультація проходить близько години, далі, за її результатами може бути призначено проведення досліджень:

  • МРТ.
  • ЕЕГ.
  • сканування судин мозку;
  • біохімічні;
  • гормональні;
  • дослідження систем організму.

На консультації лікар запитує пацієнта про його життя, оцінює ситуацію у родині, на роботі, для визначення впливу зовнішніх чинників на стан пацієнта.

Після консультації психіатр дає рекомендації пацієнтові з ведення правильного способу життя, приписує препарати та обстеження.

Якщо Ви хочете проконсультуватися або отримати допомогу професійного лікаря, варто звернутися до мережі профосмотрових клінік «МЕД-ХЕЛП+». У сучасній клініці працюють найкращі фахівці міста, зокрема, психіатри. Лікарі володіють великим досвідом у розробці індивідуальних програм реабілітації пацієнтів за своїм профілем та дотримуються лікарської етики у взаєминах з пацієнтом.

Високий рівень сервісу, приємний персонал, кваліфікована допомога фахівців – усе це чекає Вас у клініці «Med-Help+».