Консультація нарколога

Консультация нарколога

Нарколог – лікар, що займається профілактикою та лікуванням залежностей від різних хімічних речовин. До них належать наркотики, алкоголь, куріння, й інші речовини, які викликають звикання.

Прийти на консультацію до нарколога перший крок на шляху до позбавлення від наркотичної, алкогольної залежності, куріння та токсикоманії.

Спектр процедур та консультацій нарколога спрямовані на усунення проблеми пацієнта, дозволяють ефективно позбутися згубної залежності, а також допомагають родичам хворого знайти сили підтримати близьку людину у складний період реабілітації. Рішення проблем залежності від хімічних речовин у більшості випадків носить характер психологічної підтримки, яка вкрай необхідна як пацієнту, так й його близького оточення.

Проблеми наркотиків, тютюнопаління, алкоголізму, токсикоманії та інших видів залежності відомі для більшості людей на планеті. Не секрет, що вони вкрай згубно впливають на здоров’я й спосіб життя людини, а його родичам приносять багато переживань та стресів. У силу того, що суспільство звикло відкидати та засуджувати людей, які зазнали вплив наркотиків або алкоголізму, хвороба має тенденцію до збільшення.

Найчастіше хворі приходять за допомогою лише на вкрай важких стадіях патології, й те якщо їх направили до фахівця близькі. Трапляється, що залишаючись сам на сам з цією проблемою, хворий не справляється, й незабаром його чекає летальний результат.

Ознаки, що вказують на початок залежності від наркотичних речовин:

 1. Відсутність емоцій по відношенню до навколишнього світу.
 2. Регулярна різка зміна настрою.
 3. Негативна реакція на критику.
 4. Регулярні втечі з дому без пояснення причин.
 5. Прохання позичити грошей.
 6. Крадіжка речей з дому.

Ці та інші  ознаки можуть вказувати на початок залежності. Варто бути вкрай обережними, адже багато наркотичних речовин викликають миттєве звикання. Часто залежність сильно змінює систему цінностей людини, його погляди на життя й загальноприйняті норми людяності, тому ідеальним стане варіант відвідування лікаря нарколога-психіатра. Важливо не тільки позбавити хворого від патологій, а й відновити його психологічне здоров’я.

Причини звернення до нарколога

Патології сфери наркології потребують лікування, як й інші види хвороб. Приводом для відвідування нарколога може стати:

 • тривалий та регулярно повторюється запій;
 • потреба у виведення с запою;
 • важка детоксикація організму (похмілля);
 • алкогольна залежність;
 • наркотична залежність;
 • токсикоманія;
 • тютюнопаління.

Комплексне лікування пацієнта передбачає:

 1. Фізіологічну реабілітацію, нормалізацію роботи органів й систем організму.
 2. Призначення ліків, коригувальних потяг до алкоголю, наркотиків, тощо.
 3. Психотерапію пацієнтові та близьким членам його сім’ї, які часто виявляються співзалежними з хворим.

Іноді додатково застосовується кодування, як один з методів комплексного лікування.

Підготовка до прийому нарколога

Консультація лікаря-нарколога може бути проведена тільки у разі згоди на нею самого пацієнта. Отримання згоди у багатьох ситуаціях залежить від близьких наркозалежної людини. Важливо вірити в успішний результат лікування, й беззастережно підтримувати хворого.

Перед консультацією фахівця слід підготувати залежну людину до бесіди з доктором, сформувати у ньому позитивне уявлення про терапію й фахівця, спонукати у ньому надію на одужання та нормальне життя. Бажання хворого вилікуватися – основна складова позитивного результату терапії.

Консультація лікаря-нарколога

Спершу проходить бесіда з пацієнтом й його родичами. У процесі розмови встановлюються причини виникнення захворювання, звички та залежності хворого, характер людей, які його оточують, його взаємини з ними, тип характеру та інше.

Бесіда наносить психоемоційний вплив на пацієнта й його рідних. Нарколог дає рекомендації щодо створення корисних звичок та правильного способу життя, застосовуючи прийоми психології спрямовані на полегшення стану пацієнта.

Після консультації фахівець вирішує, чи потрібно госпіталізувати пацієнта, визначає етапи його терапії, й складності на шляху до одужання. Пацієнту призначаються аналізи, лабораторні дослідження та консультації інших фахівців.

Профосмотрова клініка «МЕД-ХЕЛП+» надає послуги професійного лікаря-нарколога. Ми розуміємо складність у вирішенні позбавлення від залежності, тому у клініці створені усі умови для анонімного звернення людини. Наші фахівці використовують передові наукові розробки, дієві прийоми з психології та інноваційні препарати для лікування пацієнтів.

Професіоналізм лікарів, новітнє обладнання та ефективні психологічні прийоми допоможуть істотно полегшити стан хворого й незабаром повністю позбавити від згубної залежності без рецидивів та ускладнень.